Fed Cup Slovensko – Brazília

« Späť

20.04.2019 13:00 Fed Cup Slovensko – Brazília

20. - 21.4.2019
AXA Aréna NTC

Fedcupová reprezentácia Slovenska bude chcieť v AXA aréne NTC 20. – 21. apríla 2019 proti Brazílii nadviazať na minuloročný februárový víťazný súboj s Ruskom. Tím kapitána Mateja Liptáka musel potom dva razy cestovať za súperom – vlani v apríli do bieloruského Minska a tohto roku vo februári do lotyšskej Rigy. Obe stretnutia Slovensko, ktoré ani raz nehralo s kompletnou zostavou najlepších hráčok, prehralo. Teraz všetky popredné hráčky prisľúbili kapitánovi účasť, a tak vládne v slovenskom fedcupovom tábore optimizmus.

Víťaz antukového stretnutia Slovensko – Brazília v play off o udržanie sa v II. svetovej skupine Pohára federácie, zostane aj v roku 2020 medzi 16 najlepšími družstvami sveta. Pre Slovensko je to znovu výzva, lebo má mladé družstvo, ktoré si môže robiť ambície na prienik medzi fedcupovú špičku. Kapitán Lipták môže zložiť najsilnejší tím na čele s jeho osobnou zverenkou Dominikou Cibulkovou a aktuálnou slovenskou dvojkou, 20-ročnou Viktóriou Kužmovou. Chýbať by nemali Karolína Schmiedlová, Magdaléna Rybáriková, Rebecca Šramková, Jana Čepelová. V takejto sile by Slovensko malo Brazíliu zdolať.

Juhoameričanky si postup do play off o II. svetovú skupinu vybojovali vďaka triumfu na turnaji americkej zóny na antuke v kolumbijskom Medelline. Vo finále zvíťazili nad Paraguajom 2:0. Brazílska jednotka je Beatriz Haddadová Maiová, ktorá je v druhej stovke svetového rebríčka WTA.

Predaj lístkov: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/fed-cup-slovensko-brazilia-axa-arena-ntc-prikopova-6-831-03-bratislava/

Vážení zákazníci, počas kultúrnych, spoločenských, a športových podujatí je podzemná garáž NTC z kapacitných  dôvodov uzavretá pre verejnosť.

Reklamné bannery